Drukarnia Etykiet Color-Press

Etykiety na butelki

Etykiety na butelki mogą być fascynujące.

Rok 1896. Chateau Lafite – Rothschild zostaje właśnie wlane do butelki i zakorkowane. Ręcznie wykonana etykieta zdobi butelkę ukazującz drobnymi szczegółami majątek winiarni i pracowników, którzy stworzyli to wyjątkowe wino. Być może nie wiedzieli jak wyjątkowe będzie to wino. Dopiero aukcja Sotheby w Hong Kongu w 2010 roku wpłynęła, na wyjątkowość tego wina. Butelka została sprzedana za kwotę przekraczającą 230 tysięcy USD. Jeżeli butelka została kiedykolwiek otwarta, to przynajmniej na chwilę przywrócono klimat, smak i zapach roku 1869.

Color – Press dumnie kontynuuje wspaniałe tradycje etykiet, które zdobią butelki na całym świecie. Już nie ręcznie jak kiedyś, niemniej jednak także dzięki wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu, przy wsparciu najnowszej i bezkompromisowej technologii tworzymy etykiety, które przykuwają wzrok. Ostrość najdrobniejszych szczegółów, gęstość, intensywność barw, przetłoczenia, faktury, niuanse które odbijają światło, wpływają na to, że etykiety na butelki stają się pożądanymi przedmiotami kolekcjonerskimi.

Jak powstają etykiety na butelki?

W zależności od rodzaju opakowania; butelki, puszki, słoika dobieramy najpraktyczniejszy rodzaj podłoża drukowego tak aby produkt przyciągnął wzrok potencjalnego konsumenta. Nasze etykiety na butelki są przeważnie kolorowe ale też powinny zachować przejrzystość i w sposób czytelny przedstawić najważniejsze informacje (np. etykiety na butelki alkoholowe).
Dzięki zastosowaniu przez nas fleksograficznej techniki nadruku mamy możliwość wykorzystania imponującej kolorystyki, ostrości oraz czytelności nawet bardzo drobnych elementów grafiki lub tekstu.

Najczęściej stosowanym materiałem na szklane butelki i słoiki jest papier półbłyszczący . Uszlachetniamy go  lakierem błyszczącym bądź matowym.
Natomiast w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych stosujemy folie białe i transparentne. Istnieje również możliwość nadruku dodatkowych informacji od strony kleju. Z doświadczenia już wiemy, że producenci wykorzystują również tę powierzchnię.

Szukasz inspiracji na etykiety dla swojego produktu?

Przejrzyj ponad 170 najciekawszych etykiet na butelki. Zainspiruj się i skonsultuj z nami swój projekt. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Porozmawiajmy

Jeśli jesteś zainteresowany indywidualną wyceną i bezpłatnymi wydrukami próbnymi napisz bądź zadzwoń do nas. Chętnie również i wyjeżdżamy na spotkania z klientami w celu najlepszego omówienia szczegółów etykiety- zaproś doświadczonego specjalistę.

Tomasz Tomkiewicz

Mariusz Sadus

Paulina Bednarz

Artur Drozdz