Drukarnia Etykiet Color-Press

Etykiety specjalne

Czym są etykiety specjalne i jakie mają zastosowanie.

Mianem etykiet specjalnych określamy etykiety, które mają wyjątkowe zastosowanie, zawierają elementy nietypowe lub są wykonane w specyficzny sposób. Wśród etykiet specjalnych wyróżniamy naklejki typu sandwich, zaopatrzone w tekst pisany braillem, a także etykiety typu peel-off i booklet.

Etykiety typu sandwich są często wykorzystywane w firmach farmaceutycznych i kosmetycznych. Etykiety zawierające tekst alfabetu brailla mogą być zwykłą standardową etykietą zaopatrzoną w dodatkowe oznaczenia w postaci punktów o określonej średnicy i wysokości ale mogą być również dodatkowo wykonane jako naklejka na folii transparentnej, która będzie naklejona na właściwą etykietę.

Możliwości są duże, ważne jest aby punkty wykonane na specjalnym sicie były technicznie dopracowane, aby nic nie zakłócało ich identyfikacji przez osoby niewidzące i niedowidzące.

Natomiast etykiety wielostronicowe są wykonywane na podłożu foliowym, ich zaletą jest możliwość wykonywania zadruku po stronie klejowej. W ostatnim czasie etykiety typu peel-off zyskały większą popularność i stały się częściej wykorzystywane w różnych branżach do oznaczenia produktów. Dzięki dodatkowemu wykorzystaniu dwóch stron etykiety, treść informacji zwiększyła się bez zajmowania dodatkowego miejsca na opakowaniu produktu. Etykiety peel-off często są spotykane na produktach kosmetycznych w branży farmaceutycznej i kosmetycznej, chemicznej i budowlanej.

Etykiety samoprzylepne typu booklet charakteryzują się wielowarstwowym zadrukiem oraz złożeniem poszczególnych stron w sposób harmonijny tak, że cała etykieta chowa się pod etykietę główną.  

Porozmawiajmy

Jeśli jesteś zainteresowany indywidualną wyceną i bezpłatnymi wydrukami próbnymi napisz bądź zadzwoń do nas. Chętnie również i wyjeżdżamy na spotkania z klientami w celu najlepszego omówienia szczegółów etykiety- zaproś doświadczonego specjalistę.

Tomasz Tomkiewicz

Mariusz Sadus

Paulina Bednarz

Artur Drozdz